Acımasız Saldırı

Şehirlerdeki güvenlik önlemlerinin ne derece yeterli olduğunu sorgulamaya yönlendiren olaylara bir yenisi daha eklendi. Malatya’da meydana gelen olayda 2 kişi hayatını kaybetti.

Akşam saatlerinde şehirlerdeki güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Güvenlik güçlerinin aktif bir biçimde bütün semtlerde dolaştığı büyük şehirlerde yaralama olayları bu denli fazla görülmezken suç oranlarının çok fazla olmadığı düşünülen küçük şehirlerde durum vahametini korumaktadır. Küçük şehirler araştırmalara göre büyük şehirlere göre çok daha az bir suç oranına sahiptir. Bu nedenle güvenlik güçleri genel olarak büyük şehirlerde konuşlanmaktadır. Bu görüşün ne denli yanlış olduğunu ortaya koyan olay ise Malatya’da gerçekleşmiştir. 2 kişinin yaralanması ve 2 kişinin de ölmesi ile sonuçlanan bu olay güvenlik önlemleri bakımından hem yetkilileri hem de güvenlik güçlerini düşünmeye sevk etmiştir. Kani deresi mevkiinde arkadaşları ile beraber güzel bir biçimde zaman geçirmek isteyen gençlerin kimlikleri belirlenemeyen kişiler tarafından yaralanması ve ikisinin de öldürülmesi üzerindeki sır perdesi kaldırılamadı. Olayın hangi sebeplerden incelendiği bilinmemektedir. Gecenin karanlığında birden ortaya çıktıkları söylenen bireyler gençlerin gecelerine kan bulaştırmıştır. Kani deresinin yan tarafında toplamda dört kişi olarak oturan ve alkol alan gençlerin üzerine kurşun yağdıran bireylerin kim olduğu konusunu aydınlatmak için hala araştırmalar devam etmektedir. Sedat G., Şemsettin Algan, Osman Günay, Enver V. Beraber vakit geçirmek için dere kenarına indiklerinde bu denli tüyler ürpertici bir olay ile karşılaşacaklarını kendileri de tahmin etmemekteydi. Herhangi bir düşmanlıklarının olmadığını söyleyen yakınları çocuklarının hayatlarını kaybetmesi üzerine sinir krizleri geçirmiştir. Olay yerine çağırılan Jandarma ve sağlık ekipleri ile ilk müdahale gerçekleşmiştir. Zanlıları yakalayabilmek için gerekli olan bütün araştırmaları yapmaya çalışan Jandarma ekipleri olayı aydınlatabilecek bütün ipuçlarını toplamaya çalışmıştır. Dört kişiye müdahale etmek için gelen sağlık ekipleri ellerinden gelen bütün çabayı sar etmelerine rağmen iki gencin hayatını kurtarmakta başarılı olamamışlardır. Bu saldırıdan yaralı olarak kurtulan Enver V. ve Sedat G. Olayın daha hızlı bir biçimde aydınlatılması için tedavileri yapıldıktan sonra sorguya alındı.

“Acımasız Saldırı” için 1 yorum

  1. ülkemiz ne hale geliyor ya hu özellikle bu suriyeli akınından sonra bu hale geldik diyebiliriz. Eskiler ah eskiler eskiden daha güzeldik çocuklarımız rahatlıkla kapılarda oynardı

Yorumlar kapalı.