Bilgisayarda Hesap Makinası

Hesap makinesi günümüzde matematiksel işlem olan toplama, bölme, çarpma ve çıkarma gibi işlemlerin yapılmasında kullanılmaktadır. Hesap makinelerinin günümüz kulanım alanına bakıldığı zaman kamu kurumlarında, özel iş yerlerinde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, evlerde ve daha akla gelebilecek bütün alanlarda kullanılmaktadır.

Bilgisayarın gelişmesi ve bu bilgisayarların günümüzde her alana girmesi sonucunda kişiler hesap işlerini de daha çok önlerinde bulunan bilgisayar aracılığı ile yapmaktadırlar.

bilgisayarda hesap makinasıPeki, bilgisayarda hesap makinası nasıl açılır sorusunun cevabını verecek olursak öncelikle farklı Windows kullanımları olduğunu göz önüne alarak Windows 7 de nasıl açıldığına bakıldığında; ilk olarak sol alt köşede bulunan başlat menüsüne basılır ardından tüm programlar sekmesine tıkanılır ondan sonra da donatılar bölümü açılır ve son olarak donatılar bölümü içinden hesap makinesi seçilir.

Bir diğer Windows olan Windows 8 de sol alt köşede açılan başlat menüsüne basılır gelen ekrandan sol alt köşeyi gösteren ok seçilir ve çıkan ekrandan sağa doğru gidilerek hesap makinesi seçilir.