Bitcoin Alma İşlemleri

Ekşi Sözlük Yorumları, App ve Api KodlarıHerhangi bir Merkez Bankası veya ona benzeyen resmi bir kuruluş ile bağlantısı olmayan digital para birimine Bitcoin denilmektedir. 2008 yılında yaşanan kriz sonucunda meydana gelen ekonomik kriz zamanlarında ortaya çıkarılmış olan Bitcoin, şuan her yerde kullanılabilmektedir. Digital bir ticaretin alt yapısı olarak görülen Bitcoin, Dünya’nın herhangi bir yerinde bir şey alırken bile kullanılabilmektedir. Ayrıca Bitcoin ile yapılan işlemlerin hiç birinde herhangi bir komisyon alınmaz.

Yaratılan Bitcoin teknolojisi, her noktadan diğer noktaya mantığı ile çalıştığı için herhangi bir merkeze de ihtiyaç duymamaktadır. Para oluşumları ve transferleri, ağ üzerinden kolektif bir şekilde yapılmaktadır. Para transferleri aracısız bir şekilde ve güvenli olarak kolayca yapılabildiği için Bitcoin çok fazla tercih edilmektedir. Bitcoin ile herhangi bir üçüncü şahsın veya kuruluşun onayına gerek kalmadan Bitcoin alınabilir ve transferi yapılabilir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin internet üzerinden kolayca alınabilmektedir veya transferi yapılabilmektedir. Bitcoin ile yapılan işlemler ve transferler geri dönüşümsüz olarak yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilen Bitcoin alma işlemi sonrasında alınan Bitcoinler, çok kısa sürede harcanabilmektedir. İşlemler masrafsız olarak yapılmaktadır. Bitcoin para arzı, yazılım ile sistem kullanıcılarının anlaşması ile yapıldığından dolayı, herhangi bir kuruluş bunu manipüle edememektedir.

Komisyon alınamadığı gibi işlemler takipte edilemez. Yapılan ödemelerin doğrulanabilmesi için asimetrik şifreleme ile teknolojik ağ bağlantıları ile Bitcoin alma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kullanılan her türlü para birimi enflasyondan etkilenirken, Bitcoin alım işlemleri enflasyondan etkilenmez.