Datamax I-4308

Datamax I-4308 geniş alana yayılan etiket ve baskı işlemleriyle bir çok farklı sektör ve yerlerde tercih imkanı olan orta sınıf endüstriyel yazıcı modelidir. Genellikle ürün teknik bilgilerinin basım yapıldığı etiketlerde, sağlık sektöründe, ürün tanıtma faaliyetlerinde, demirbaş etiketlerde ve daha bir çok sektörde başarılı baskı sonuçları verebilmektedir. 300 dpi çözünürlükte baskı imkanı olan yazıcı, termal baskı kafası ve etiket üzerine 203.2 mm/sn hızda yazdırım uygulayabilmektedir. Datamax I4308 aynı seviyedeki diğer yazıcılarda olduğu gibi içerisinde direkt termal özelliği ile gelmekte, kullanıcının opsiyonuna göre ribonlu baskı alınabilmesi için yazıcı başlığı termal transfer yazıcı kafası ile değiştirilebilmektedir.Bu değişim kullanıcılar tarafından da çok rahatlıkla yapılabilir. Genellikle bir çok font tipini, çok çeşitli barkodlama dillerini, ölçeklenebilir karakter setlerini içerisinde barındırmaktadır. Datamax I 4308 yazıcının diğer cihazlarla bağlantıya geçebilmesi için taşıdığı iletişim bağlantı yüzleri centronics paralel port ve RS-232 girişlerinden oluşur. Teknolojik özelliklerinin yanında dayanıklı bir ürün olarak gösterilmektedir. Dayanıklı yapısı ve Datamax ın marka güvencesi ile uzun ömürlü bir ürün olma özelliğini taşımaktadır.

Teknik Özellikleri

Datamax I-4308 barkod etiket yazıcı ribonlsuz yazdırma ve isteğe bağlı olarak değiştirilebilir kafasıyla ribonlu yazdırma özelliğiyle de çalışabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 300 dpi olup sınıfının kaliteli baskılar üreten özelliklerindendir. Baskı hızı en fazla 203.2 mm sn hızına ulaşmaktadır. Baskı genişliği en fazla 105.7 mm dir. Baskı uzunluğu 2475.6 mm ye kadar ulaşabilmektedir. Paralel port, RS-232, IEEE 1284 bağlantı arayüzleri diğer cihazlarla bağlantı kurulabilmesi için kullanılabilir. Uyumlu olarak çalışabildiği barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları vardır. 2D barkod kodları arasında Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code ları yer alır. 2 MB Flash ve 16 MB SDRAM bellek kapasitesi ile beraber uyumlu olarak çalışabilmektedir. İsteğe bağlı olarak Ethernet Kartı ve USB bağlantısı yapılabilir. Oldukça büyük bir cihaz olan ürünün boyutları 322 mm, 320 mm ve 472 mm dir. Etiket ve ribbon takılmadan ki ağırlığı 20.5 kg dır.

Datamax ın orta sınıf yazıcı modellerinden olan I 4308, satın alım işleminden sonra ilgili firmaya kurulumu Datamax tarafından sağlanır ve 1 yıl boyunca da garanti hizmeti verilir. Ayrıca kullanıcıya yazılım cd leri ve kullanım kılavuzu da teslim edilir.