Dekorasyonun Mobilya Seçimine Etkisi Nedir

Dekorasyon deyince akla, yaşadığımız evimiz veya işyerimiz olan ofislerimizin, en verimli şekilde ve göze hoş hitap edebilecek düzeyde tasarlanması dekorasyon işidir. Hepimiz yaşadığımız ortamın güzel gözükmesini, başkaları tarafından dikkat çekmesini isteriz. Bazen kendi zevkimize göre döşediğimiz odalarımız, başkaları tarafından beğenilmemektedir. Bunu da halletmenin yolu dekorasyon şirketleriyle çalışmaktan geçer.

Dekorasyonun Mobilya Seçimine Etkisi Nedir

Evinizin oturma odasını düşününün, eski tip bir televizyon sehpası, ne kadar da demode dururdu. Fakat onun yerine bir televizyon ünitesi ve ortada güzel bir camlı sehpanın olması odanın dekorasyonunu baştanbaşa etkileyecektir.

Yatak odasında alışık olduğumuz gardırobumuzun normal açılan kapakları yerine günümüz de daha estetik olan, raylı kapaklar tercih edilmektedir. Hem güzel görünüm hem de kullanış açısından daha verimli tasarım, ayrıca boy aynası da kullanılabilmektedir. Böyle bir mobilya yatak odasınıza gerçekten farklı bir estetik katacaktır.

Evimizin en önemli yerlerinden bir tanesi olan banyomuz içinde, şık bir lake boyanmış dolabı tercih etmek güzel fikir. Normal mobilya malzemesi olan sunta veya mdf ıslak ortamlarda, zamanla sudan etkilenerek küflenmeye ve dökülmeye başlayacaktır. Fakat lake boyalı dolaplarda bu sorun yoktur banyomuzda kullanacağımız dolabımız için bu tür dolabı seçmek daha mantıklı olacaktır.

Renk Konusuna Gelecek Olursak;

Duvar ve mobilyalarımızın rengini birbirine uyum sağlamasına özen göstermek gerekir. Mobilyalarımızda çok koyu renkleri tercih etmemeye dikkat edin. Açık krem renkler ve desenli malzemelerle daha iyi bir iş çıkarılabilir. Banyo haricinde beyaz renkten uzak durun. Evimizin bir eczacı dükkânı gibi görünmesini istemeyiz herhalde.

Kısaca renk uyumu ve nazik görünümlü mobilyalar evimizi küçük bir saray gibi görünmesine yardımcı olacaktır. Dekorasyon işinde en önemli unsur, mobilyalardır.