Duvar Süsleme Modası

Duvar Süsleme Modası

Duvar Süsleme ModasıEskiden duvarlar sadece boyanırdı. Sıkılınca da en fazla renkleri değiştirilirdi. Genel olarak açık renkler kullanılır duvarlarda evin daha geniş ve ferah görünmesi için. Artık duvar süsleme modası var olmaya başladı.

Artık klasik renkler insanları tatmin etmemeye başladı ve daha modern ve cesur renkler seçmeye başladılar. Koyu renk duvarlar göz alıcı mobilyalarla tamamlamaya başlanıldı. Bunla da yetinmez hale geldik ve duvar kağıtları kullanılmaya başlanıldı. Dijital baskılar, insan ve doğa resimleri, doğal yapılar kağıttan duvarlarımıza gelir oldu. Duvar kağıtlarının da modası geçince insanlar başka süsleme yolları aradılar. Boyalara ve duvar kağıtlarına ek objeler ekleyerek duvarlar süslenmeye başlanıldı. Süslemede kullanılan bazı objeler:

  1. Çerçeveler; son zamanlarda sıklıkla kullanılan büyüklü küçüklü çerçeve kombinasyonlarının içlerini artık resimlerden çok güzel ve özlü sözler süsler oldu. Tabi o sözleri yazan kalemlerde değişik renklerde ve çapıcı yazı tiplerinde olmaya başlanıldı.
  1. Mantar pano ve kara tahtalar; mantar panolar ve kara tahtalar eskiden kullanılan sonradan bir köşeye atılan objeler fakat şimdi yine ön plandalar. Üzerlerine yazılan yapılacak listeleri, hayaller, alınacaklar vs. onları kullanmaya iter oldu.

3.Aynalar; belli yerlerde kullanılan aynalar şimdi neredeyse tüm duvarı kaplar hale gelir oldular. Evi daha ferah daha çarpıcı ve göz alıcı göstermek için çok iyi objelerdir.

4.Tablolar; hep var olan ve kullanılan olan tabloların sadece biraz tarzları değişti paha biçilemez fiyatlara satılan tablolar yerine artık kendilerinin yaptıkları renk cümbüşleri ile dolu tablolar da duvarlarda yerlerini alıyorlar.

5.Kendin yap projeleri; Son zamanlarda moda olan sonsuz bir olanak sağlayan kendin yap projeleri aklınıza her gelen ne isterseniz size duvara asma olanağı sağlıyorlar. İpler, kağıtlar, kumaşlar, örgüler ve milyarlarca objeyi süs olarak duvara asma olanağı sağlıyor.

Boş kalan duvarlarınızı süsleyerek evinize renk katabilir ve daha modern bir hava oluşturabilirsiniz.