Endüstri Faaliyetlerinin Geleceğinde Olabilecek Gelişmeler

Endüstri Faaliyetlerinin Geleceğinde Olabilecek Gelişmeler

Endüstri faaliyetleri gelişmeye başladığından itibaren günümüz teknolojisine çok büyük katkıda bulunmuştur. Bu katkılarının sonucu olarak dünyadaki üretim katlanmış insanların bütün taleplerine karşılık verebilmiştir. Endüstrimizin böyle gelişmeye devam ederek büyümesi, artan nüfusa büyük bir cevap vermeye devam etmektedir çünkü insanların inatçılık yönleri ve hayatta kalma çabası içerisinde olması bizleri mecburen üretime hatta alternatif sonuçlar bulmaya yöneltmiştir.

Bu alternatifler sonucunda dünya ülkeleri birbirleriyle rekabete girerek hem üretimi daha çok arttırmışlar hem de bu rekabet ortamı sonucunda kıt kaynaklarımızı daha optimal bir düzeyde üretim gerçekleştirmeye yöneltmiştir çünkü rekabet ortamı sonucunda daha çok üretim daha fazla kazanma güdüsü endüstrideki üreticileri daha çok hırslandırmıştır. Fakat bu endüstrideki hırs dünyamız bir yandan kötü yollara iterken bir yandan da sınırsız olan insan ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

Endüstri Faaliyetlerinin Geleceğinde Olabilecek Gelişmeler

Fakat bu kapitalist sistemin bize getirdiği zaruriyet, kar güdüsü, monopolleşmeye çalışmalar sistemi daha cazip bir hale getirmiş hatta yeri gelmiş insanların birbirine zarar vermesine bile yol açmıştır. Böyle gider ise bu endüstrileşmenin sonuçları bu yaşadığımız kapitalist sistemi çok cazip hale getirecek modern sistemin kölesi olarak bizlerde bu yaşam savaşı içerisinde bizlerde yavaş yavaş tükeneceğiz ve endüstrinin getirmiş olduğu zorunluluklarla birlikte üreticilerin yanında tüketiciler bile kendilerini bir robot gibi görmeye başlayacaklardır artık.

Hal böyle olunca tabii ki de insanların bu alternatif üretim zekâsıyla zaten kıt kaynakları sürekli kaynak haline getirmiş olaraktan her daim insanoğlunun istekleri tabii ki de gelecekte bile karşılanacaktır.

Son olarak, bu teknolojilerin gelişimiyle endüstrideki makineleşmeler ise gelişecek serileşecek hatta yeri gelecek insanları talebinden fazla bile arz meydana gelecek bu faaliyetlerin sonucunda insanlar tabii ki de daha rahat bir yaşam sürdürecektir çünkü endüstride ki ve dünyadaki her şey insanlık için vardır…

“Endüstri Faaliyetlerinin Geleceğinde Olabilecek Gelişmeler” için 1 yorum

  1. endüstri bir çılgınca ilerliyor yediğimiz pilav pirinçlerini bile plastikten üretme çalışmaları yapıldığını duydum bu saatten sonra ne gibi bir durum var ike daha nasıl bir gelişmeden söz edebiliriz ki

Yorumlar kapalı.