Film Konuları Rtük Ten Nasıl Geçer

Film Konuları Rtük Ten Nasıl Geçer

 Film Konuları Rtük Ten Nasıl GeçerRTÜK Filmin televizyon kanallarında yayınlaması için belli şartlar konulmuştur. Ayrıca TBMM de kadına şiddet konusundaki duyarlılığını gen soru ile taşımıştır. Din, dil ırk ayrımı yapmamak, ırkçı söylemler ve çocukların psikolojisine etkisi üzerine film, dizi, klip gibi işlemlere RTÜK izin vermektedir. Son RTÜK uygulaması ile akşam belirli bir saatte çocukların uyuması için uyarı içerikli yayınlarla, her yayınlanan ve dizi için yaş sınırı ve dizi ya da filmin içeriğinin yanı sıra gençlik, genel kitle, çocuklar içinde özel simgeler kullandırmaya başlamıştır. RTÜK tütün ya da alkol içerikli maddeyi buzla yöntemi ile yayınlanmasını öngörür. Erotik sahne ya da aşırı şiddetli yayınlarda yayıncı kuruluşa yayın yaşı ve içeriği belirtme zorunluluğu getirmiştir.

İnsanların kine nefrete ve ayrımcılığa düşürecek, ayrıca pornografik filmler RTÜK ten geçmez ve yayınlanmasına izin verilmez izinsiz yayınlar hakkında tv kuruluşuna uyarı cezası ve para cezası, suç tekrarlanırsa geçici yayın durdurma ve en sonunda yayıncı kuruluşun yayın haklarını iptal eder. Yayın kuruluşu yöneticileri hakkında kine ve nefrete sürüklemek, terör örgütünü övmek ve desteklemek suçundan yasal mercilerce ceza almasını sağlar. RTÜK te Filmim yayınlansın diyen arkadaşlar sosyal sorumluluk projeleri, romantik komedi ya da duygusal film olsun içerisinde aşırı şiddet, cinsellik ya da terör propagandası olmadığı sürece filminiz yayınların sizde teklif haklarından faydalanırsınız.

Aslında Filmlerin yayınlanması konusunda en büyük sorumluluk Tv kanallarına düşmektedir. Her Tv kanalı Film Konuları Rtük Ten Nasıl Geçeryayınladığı yada yayınlayacağı Film, dizi vs. yayınların telif anlaşmasını RTÜK e bildirmek zorundadır. Sahnelerin tozunu yutmak ve emek vermek güzeldir. Film yapmak önemli değildir önemli olan yaptığınız filmin topluma mal olmasını sağlamaktır. RTÜK Filmlere yok demiyor, Kadına şiddet, aşırı şiddet, terör, halkı kine ve nefrete sürükleyecek filmler olmadığı sürece siz yeter ki toplum için topluma mal olacak film yapın sırf kendinizi ispatlamak için film yapmayın yeter her ekranın bir rüyası var.