Hangi Takım En Çok Tutulmaktadır?

Hangi Takım En Çok Tutulmaktadır?

Dünyada birçok futbol kulübü vardır. Bu kulüpler yakaladığı çeşitli başarılar ile veya bölge itibariyle tutulmaktadır. Artık ilerleyen dünya şartları ile insanlar sadece kendi ülkelerinde ki takımları değil yurtdışındaki takımları da tutmaya başlamıştır.

Dünyada en fazla taraftar İngiliz devi Manchester United’den, Sir Alex Ferguson ile yakaladığı başarılar ile bir zamana damga vuran ekip, Manchester kentini aşıp dünya da en fazla taraftarı olan kulüp olma özelliğini elinde barındırıyor. Dünyada yaklaşık olarak 354 milyon kayıtlı taraftarı bulunmakta. Takımdan şuan dünyanın en iyi iki oyuncusundan biri olarak gösterilen Ronaldo’ nun da geçmesi takımın taraftar oranını olumlu yönde etkilemiş. Listenin ikinci sırasında bir İspanyol ekibi bizi karşılıyor.Hangi Takım En Çok Tutulmaktadır?

Dünya yıldızları ile çevrilmiş, tiki takayı bize öğretmiş bir kulüp Barcelona. Pas yaparken gözlerinizi ağrıtan bu takım dünyada en çok taraftara sahip olan ikinci takım konumunda. Lionel Messi’nin ülke sınırlarını aşan ünü takımda yer alan sayısız efsane ve dünya yıldızı takımı bu denli sevilen bir kulüp yapmaya büyük katkı sağlıyor. Barcelona’ya dünya çapında gönül veren yaklaşık 270 milyon futbolsever mevcut.

Real Madrid her listeye ilk üç sıradan giriş yapmayı başaran bir kulüptür. Tabi bu listeyi de es geçmiyor. Dünyada en fazla taraftara sahip üçüncü kulüp Real Madrid yaklaşık 170 milyon futbolsevere hitap ediyor. Dünyanın yetiştirip yetiştirebileceği birçok dünya yıldızını kadrosunda bulundurması onları her listede iddialı duruma getiriyor.

Listenin dördüncü sırasında bir sürpriz ile karşı karşıyayız. Chelsea. Bayern Münih’i Şampiyonlar Ligi’nde mağlup etmelerinden sonra birçok futbol sever bu takıma sempati duymaya başladı. Dünyada yaklaşık olarak 135 milyon chelsea sevdalı taraftar bulunmakta.

Listenin beşinci sırasında yine enteresan bir takımla karşı karşıyayız. Bu takımı enteresan kılan ise son 8 yılda hiç bir başarıya imza atamamasına rağmen taraftarı her geçen gün artan bir İngiliz kulübüdür. Arsenal. Muhteşem bir tarihe sahip olan kulüp Arsen Wenger yönetiminde bir başarı yakalayamamasına rağmen oynadığı futbol ile taraftarına zevk veriyor. Dünyada yaklaşık olarak 113 milyon Arsenal taraftarı bulunmakta.

“Hangi Takım En Çok Tutulmaktadır?” için 1 yorum

  1. Yani ben beşiktaşlıyım, kim hangi takımı tutarsa tutsun bananee 🙂

Yorumlar kapalı.