İddaa’da Çifte Şans

İddaa oyunu, günümüzde şans oyunu severlerle futbol severlerin ortak noktası haline geldi. Hemen her bayinin önünde iddaa kuponu doldurmak için belli bir köşede bekleşen insanlara rastlar olduk. Bu kolayca oynanan ve çabuk sonuçlanan oyunun kazanma şansını artırmada bazı avantajlı seçenekler de mevcut.

Çifte şans denilen bu alternatif kuponda, maç sonucu sütununda yer alan “ç” ile ifade edilen kutucuktur. Bu kutucuk, eğer tahmin edilecek maçın sonucu tam kestirilemiyorsa çok işe yarar. Örneğin bir karşılaşmanın sonucunun ne olacağına, iki takımdan hangisinin yeneceğine ya da beraberliğine karar verilemediğinde hem 0 hem de “ç” kutucuğu işaretlenir. Yani hem yenilgi hem de beraberlik aynı anda seçilmiş olur. Bu kutucuğu işaretlediğinizde ödeyeceğiniz ücret tek tahmin yaptığınızda ödediğiniz ücretle aynı oluyor. Bu avantajı sayesinde tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca bu kutucukla birlikte diğer maçlarda da tek tahmin yapıldığında ve misli alandaki 10 seçildiğinde 10 tl ödeyerek hem kazanma şansını artırmış hem de az ödemiş oluyorsunuz. Bu seçenek işaretlendiğinde ve bütün tahminler doğru çıktığında oldukça yüksek bir meblağ kazanabiliyorsunuz.

Her ne kadar çok tercih edilse de, çifte şans seçeneği maç sonucu ve ilk yarı için kullanılamamaktadır. Bu seçenek sayesinde emin olunamayan bir karşılaşmadan bile kazanmak mümkündür ve iddaa oyununda kazanma şansını oldukça artırmaktadır.