İkiz Kuleler Hangi Ülkeye Aittir ?

İkiz Kuleler Hangi Ülkeye Aittir ?

Ne zaman yapıldı

İkiz Kuleler Hangi Ülkeye Aittir ?Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin kültür ve finans merkezi olan New York şehrinin Manhattan bölgesinde 1966 yılında o dönemde Dünya’nın en büyük kulelerinin yapımına başlanmıştır. 1970 yılında ilk kule, 1972 yılında ise ikinci kule de tamamlanır ve 1973 yılında Dünya Ticaret Merkezi olarak hizmete açılır.

 İkiz kuleler hangi ülkeye aittir?

Amerika’daki Dünya Ticaret Merkezi(World Trade Center)’nin kuzey ve güney kuleleri olan ve her biri 415 metre yüksekliğinde ve 65.000 metre kare kapalı alana sahip kuleler 1973’ten 1976 yılına kadar Dünya’nın en uzun kuleleri sıfatını korudu. O güne kadar kullanılmamış teknolojilerin geliştirilip kullanıldığı yapılar mimari ve mühendislik harikaları olarak kabul edilmiştir.

 David Rockefeller ve İkiz Kuleler

Dünya üzerinde hakkında en çok komplo teorileri üretilen iş adamı olan David Rockefeller’ın yapıların inşa edilmesi konusunda ilk fikirleri ortaya attığı ve büyük katkı sağladığı da dikkatlerden kaçmayan diğer bir konu. 11 Eylül saldırılarından sonra uzun bir süre 20 Mart 2017’deki ölümüne kadar ve ölümünden sonra da kulelerin yıkılmasıyla birlikte de adı anıldı.

 İkiz Kuleler Hangi Ülkeye Aittir ?İkiz Kulelerin Yıkılışı

1993 yılında ilk kez bir terörist saldırıyla bombalanan İkiz Kuleler büyük bir hasar almadan saldırıyı atlatmıştı. Fakat 11 Eylül 2001’deki saldırı kulelerin yıkılmasına sebep oldu. Dünya’da 9/11 olarak anılan 11 Eylül saldırılarında, El-Kaide’ye bağlı olduğu iddia edilen teröristlerce kaçırılan uçaklarla kulelere düzenlenen saldırı sonucu 2996 kişinin de hayatını kaybettiği kulelerin yıkımı gerçekleşti.

 Yıkımdan Sonra

Kaçırılan uçakların kuzey ve güney kulelerine çarpmasından iki saat sonra iki kuleden geriye enkaz, cesetler ve yaralılar kalmıştı. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük terör saldırılarından biri olan 9/11 ayrıca ardından yıllarca konuşulacak komplo teorileri bıraktı.