Pes 2016 Stadyum Oluşturma

Pes 2016 Stadyum Oluşturma

Dünyanın en sevilen futbol oyunlarından biri şüphesiz PES, yani Pro Evolution Soccer. Hem bireysel olarak hem takım olarak performanslar sergileyebilir, liglerde, kupalarda mücadele edebilir, online turnuvalarda dünyanın başka bir ucundaki rakiplerle maçlar yapabilirsiniz. Kendi oyuncularınızı ve takımlarınızı yaratabilir, mücadelelere girebilirsiniz. PES için çok tartışılan konu ise Pes 2016 Stadyum Oluşturma

Stadyum oluşturmak için tercih edilen taktiklerden bir tanesi, yama indirmek yoluyla stadlar eklemek. Çünkü PES 2016 maalesef henüz kendi stadınızı kurmanıza destek vermiyor. İnternette, oyun forumlarında yayınlanan linkler yardımıyla, bir kerede oyununuza yaklaşık 30 adet stadyum kurmanız mümkün.

pes-2016-stadyum-olusturma

 Stadyumları Oyuna Kurma

Forumlardaki linkler yardımıyla. cpk uzantılı dosyaları bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Bu dosyaları, oyunu yüklediğimiz dosyadaki download klasörüne atmanız çok önemli. Yoksa linkten indirdikleriniz maalesef çalışmaz. Bundan sonra, DpFileList.bin’i siliyoruz ve yeni bir DpFileList.bin oluşturuyoruz. Yeni stadyumlar oyununuza yüklenmiş oluyor. Oyuna reset atıyoruz ve çalıştırıyoruz.

Bu bahsettiklerimiz bilgisayar için, yani PC destekli oyun için geçerli. Video konsollarında ise durum biraz daha farklı. Konsollarda dönem dönem gelen güncellemelerle stadyumlarda veya oyunun yapısında değişiklik olması mümkün. Konsol güncellemelerini yaparken de mutlaka konsolunuzun herhangi bir internet ağına bağlı olması gerekmekte.

Yoksa güncellemeyi yapmanız pek mümkün olmayacaktır. Eğer bir internet bağlantınız yoksa ya da cihazınızı internete bağlamakta güçlük çekiyorsanız, bu işten anlayan bir arkadaşınızdan veya bir uzmandan destek istemeniz gerekecektir. Usb flash bellek tarzı cihazlarla güncellemeleri veya yamaları konsolunuza kurmanız mümkün olacaktır.

Tüm dünyayı kasıp kavuran futbol oyunlarından bir tanesi Pes 2016, takımınızın kalitesi kadar, takım dışındaki yeterliliğiniz ve kaliteniz de rakiplerinize gözdağı verecektir. Yukarıda bahsettiğimiz yamalarda yerli takımların stadyumlarını da bulmanız mümkün olacaktır. Hatta seyirci profili, tezahüratları da ayarlayabilirsiniz. Herkese keyifli oyunlar, bol şanslar…