Senaryo Nasıl Satılır?

Günümüz televizyon dünyasında tüketimin hayli hareketli olduğu bir dönem yaşanırken art arda yayınlanan televizyon dizilerinden bazılarının şansı yüksek olurken bazıları bir kaç bölümde sönüp gidiyor.

Dizi yapımcılarının ve senaristlerin ifadelerine göre hiç beğenilmeyeceği düşünülen yapımlar bazen yıllarca zirvede kalmayı başarırken kesin tutacak gözüyle hazırlanan dizilerin fiyasko ile sonuçlandığına tanıklık edebiliyoruz. Burada kriter tamamen izleyicinin beğenisinden ve algılarından oluşmakta. Ancak iyi ve beğenilen bir senaryo yazarak bunu televizyon kanallarına satmayı hedefliyorsanız özgün bir kurgu yaratmanız şart.

senaryo nasıl satılır

Günümüzde televizyon dizilerinin en çok izlenen programlar olması yeni senaristlere ve kurgulara olan ihtiyacı beraberinde getirdi. Dolayısıyla eli kalem tutan yetenekli kimseler senaryo nasıl satılır? Sorusunun peşine düşerek emeklerini kazanca dönüştürmenin yollarını aramaya başladılar.

Bu konuda pek çok yöntem var elbette. Ancak yapımcıların para ödeyeceği senaryolar genellikle televizyon kumandasının mutlak sahibi olan kadınların ilgisini çekecek olan kurgulardan geçiyor. Eğer Türk hanımlarının gönlünü fethedecek aşk hikâyeleriniz entrikası gözyaşı ve ihanetleri bol enteresan olay örgülerinden oluşan senaryolarınız varsa yapımcılar senaryonuzu almakta tereddüt etmeyeceklerdir.