Uçan Balık Ölüm Getirdi

Tatil yörelerinde yapılan su sporlarının ne denli güvenli olduğu şüphe uyandırıyor. Antalyada meydana gelen olay bu düşüncenin çok daha yoğun bir biçimde düşünülmesine yönlendirdi. Rus turistlerin başına gelen olaylar nedeni ile ilgili firmalara soruşturma açılması gerektiği düşünülmektedir.

Antalya Türkiye’nin en gözde tatil bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Bu bölgeye zaman geçirmeye gelen insanlar genellikle su sporlarına karşı yoğun bir bilgi duymaktadırlar. Bu su sporlarının ne denli güvenli olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Nadezhda Popovich’in uçan balık adı verilen su sporunu yaparken başına gelen talihsiz kaza kadının yakınlarını üzüntüye boğdu. Tatil için gelinen şehrin adeta bir cehennem olduğu bu kazanın daha çok kişinin başına gelmemesi için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden olan Antalya’da turistlerin kullandığı su sporu gereçlerinin ne denli güvenli olup olmadığı mutlaka araştırılması gereken konulardan bir tanesidir. Hem insan hayatının çok değerli oluşundan hem de Türkiye’nin ülkesine gelen turistleri en iyi bir biçimde ağırlamak istemesinin bir yansıması olacak olan bu denetlemeler ve güvenlik önlemleri ile Antalya’da yaşanan olayın benzerlerinin yaşanmasının çok kolay bir biçimde önü kesilebilir. Uçan balık çok geniş bir oturma kısmı olan deniz yatağının teknenin arkasına bir halat yardımı ile bağlanması ile hareket geçen ve bolca adrenalin içeren su sporlarından bir tanesidir. Deniz yatağı kısmından düşerek altında kalan anne kızın çok ağır bir biçimde yaralandığı yetkililer tarafından bildirilmektedir. Bu gibi olayların yeniden meydana gelmemesi için adrenalin içeren su sporlarının çok dikkatli bir biçimde ortaya koyulması gerekmektedir. Özellikle tekne eşliğinde yapılan su sporlarının çok daha sıkı denetimlere tabi tutulması gerekmektedir. bu denetimlerin bir kısmının devlet tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini savunan uzmanlar da bulunmaktadır. gerekli denetimler yapılmazsa hem turist sayısında büyük bir azalmanın olacağını hem de daha birçok hayatın tehlikeye gireceğini ortaya koyan yetkililer yöre halkının da bu konularda dikkatli olması gerektiğini vurgulamaktadır. Tekne ile yapılan su sporlarında teknenin alabileceği insan kapasitesine de dikkat edilmesi gerekmektedir. aksi takdirde boğulma vakaları ile karşılaşılmaktadır.

“Uçan Balık Ölüm Getirdi” için 1 yorum

  1. ülkemiz adına üzüldüm bu denli bir olay turistlerin gelişini biraz sekteye uğratabilir bu durumu kurtarmak için nasıl bir çalışma yapılabilir ki yani

Yorumlar kapalı.