Ülkemizin Endüstriyi Geliştirmek İçin Yaptığı Faaliyetler

Günümüz Türkiye’sinde işsizlik oranı gittikçe artmak olup ve bunun içinde engel olabilmek için yapılan çalışmalar var devlet yetkilileri yeni iş yerleri, fabrikalar, vb. kurumların açılması için hibe ve uygun kredi fırsatları ile destek vermektedir. Bu sayede ülkemiz genç girişimciler kazanmak, ticareti geliştirmek ekonomiye katkı sağlamayı planlamaktadır ülkemizin endüstriyi geliştirmek için yaptığı faaliyetler; bunlarla sınırlı değildir. Ülkemizde turizm tarım hayvancılık konusunda da yardım alınabilmektedir.

 Ülkemizde Endüstri Hakkında Eğitim Alanında Yaptığı Çalışmalar:

Devlet yetkilileri Mesleki Eğitim kurumları açmaktadır bunlar neler mi bir örnek ile açıklayalım;

Mesleki Liseler Açılmaktadır, Mesleki Üniversiteler, Mesleki Kurslar, Mesleki Seminerler yapılmaktadır.

Ülkemiz gün geçtikçe ülkemizin endüstriyi geliştirmek için yaptığı faaliyetler hakkında yaptığı hizmetler artmaktadır. Ülkemiz gün geçtikçe gelişen bir yapıya sahip olup ve bu karalılık ve azimle yoluna devam etmektedir. Ülkemiz her alanda gelişmeye devam etmek için büyük adımlar atmaktadır.

 Ülkemizde Endüstri Gelişirse Neler Olur?

Sanayimiz ve Ekonomimiz gelişir ve bu ilerleyiş yeni iş imkânları doğurur bu sayede işsizlik oranları düşmekle beraber yabancı yatırımcıları da ülkemize çekecektir bu sayede ise turizm hızla gelişerek ülkemizin yapılanmasına ve kalkınmasına ekonomisinin gelişmesine olanak sağlayacaktır. Bu sayede dış dünyaya ürün satışlar artacak ve Türk lirasının dolar karşısında değer kazanmasına neden olacaktır. Bu da ülkemizi dış dünyada önemli bir konuma getirecektir. Ülkemiz hem siyasi hem ekonomi, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret, ihracat, ithalat, Sanayi, teknoloji, askeri düzeyde normalleşme büyüme ve gelişmeyi desteklemektedir. Bu halkın moral seviyesinin iyileşmesine ve ülke pazarlarında vergileri düşmesine faiz oranlarının düşmesine Aylık maaşlarında yükselmesi gelir düzeyinindi gelişmesine ortam sağlamaktadır. Endüstri faaliyetlerinin etkileri bunlardır.